Blog > Komentarze do wpisu
APEL DO WSZYSTKICH REPRESJONOWANYCH W STANIE WOJENNYM

Komitet Żądamy Reform w Sądach    Skontaktuj się z autorem petycji

Apel o reformę wymiaru sprawiedliwości

Apel  o reformę wymiaru sprawiedliwości  

Pan prezydent RP Andrzej Duda,

Pani premier Beata Szydło,

Pan minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Posłowie i senatorowie parlamentu RP  

Sądy w Polsce są dzisiaj jedynymi instytucjami państwowymi które po 4 czerwca 1989 roku nie zreformowały się, nie przeszły żadnych zmian ani strukturalnych, ani kadrowych. Pozostały reliktem systemu komunistycznego. Brak demokratycznej kontroli nad sądami doprowadził do powstania patologicznych zjawisk w ich funkcjonowaniu. Dzisiaj Sądy nie służą obywatelom i państwu polskiemu, tylko strzegą interesów różnych grup systemu postkomunistycznego i własnej korporacji.  

Obecny parlament zainicjował niezbędne reformy. Napotykają one na opór grup interesu będących beneficjentami okrągłego stołu i grup przestępczych. Są to potężne siły zdolne do manipulowania opinią publiczną. Naszym apelem chcemy powiedzieć, że zdecydowana większość Polaków domaga się dokończenia tych reform w jak najkrótszym czasie. Niech sądy służą obywatelom i naszemu państwu. Niech strzegą prawa i wyznaczają wysokie standardy życia publicznego. Niech „Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej”. Żadne spory polityczne nie mogą zatrzymać tych zmian.  

Zwracamy się z tym apelem o szybkie reformy wymiaru sprawiedliwości. Na Was ciąży historyczna odpowiedzialność za faktyczne zakończenie postkomunizmu w Polsce i przywrócenie obywatelom wiary w sprawiedliwość.  

Komitet Żądamy Reform Sądów: Adam Borowski, Czesław Nowak, Andrzej Michałowski, Andrzej Kołodziej, Andrzej Rozpłochowski, Jacek Smagowicz, Jerzy Langer, Tomasz Olko, Roman Bielański, Emil Broniarek, Wiktor Ćwiklik, Krzysztof Wyszkowski, Adam Kalita, Jerzy Maciej Kublikowski Tadeusz Markiewicz, Ryszard Majdzik, Bogusław Olszewski, Zenon Borkowski, Adam Macedoński, Artur Rogala, Andrzej Filipczyk, Krystyna Byers vel Czachor, Jerzy Jacek Pilchowski, Edward Bielawski, Aleksandra Makowska-Prochera, Zbigniew Korczowski, Mirosław Młodecki, Zbigniew Korczowski, Adam Słomka, Zygmunt Miernik, Paweł Piekarczyk, Tomasz Sakiewicz, Katarzyna Gójska, Piotr Lisiewicz, Paweł Zdun, Ryszard Kapuściński, Jadwiga Chmielowska, Elżbieta Jędrzejuk, Leszek Andrzejewski, Kazimierz Kacprzak, Mieczysław Łaba, Janusz Olewiński, 
Sławomir Musiej, Ryszard Piekart, Zygmunt Goławski (junior), Mirosław Andrzejewski, Antoni Prokopiak, Jerzy Bogumił,
Łukasz Ossowski, Krzysztof Wolf, Tomasz Chachuła, Iwona Kondratowicz, Jolanta Gorczycka, Zygmunt Sokulski, Andrzej Jaworski, Paweł Skupiński, Stanisław Leszczyński, Jacek Sarnecki, Adam Zychowicz

piątek, 28 lipca 2017, wiezniowie.polityczni

Polecane wpisy

Komentarze
2017/07/28 17:55:16
Co za bełkot? średnia wieku sędziów wynosi 38 lat. PRL zniknęła przed 28 laty. To mają być ci postkomuniści? Oczywiście nie jest prawdą, że sądownictwo w Polsce nie zmieniło się po roku 1989. Zostało przybliżone znacznie do systemów obowiązujących w cywilizowanych krajach, o co walczyła opozycja demokratyczna w czasach PRL-u. Gdyby tak nie było Polska nie znalazła by się w Unii Europejskiej.

Oczywiście, że sądownictwo nie wszędzie i nie na zawsze funkcjonuje zadawalająco. Tak jest i będzie zawsze i różne korektury są konieczne. Ale, żeby powrót do PRL-u, gdzie partyjny sekretarz decydował o wysokości wyroków... Trzeba mieć dobrze w głowie poprzestawiane albo cynicznie liczyć na immunitet dla "entuzjastów" dobrej zmiany. Są już pierwsze przykłady. Ciekawe, czy immunitet obejmie wszystkich pisowców. A co będzie w przypadku konfliktu sądowego pomiędzy dwoma fanami dobrej zmiany?

Ziobro potrzebuje władzę nad sądownictwem, żeby w końcu, całkiem prywatnie zemścić się na kilku lekarzach... Prezes chce zobaczyć wszystkich za kratkami, którzy nie wierzą, że Ruscy z Tuskiem zabili jego brata. Czy to są zrównoważone, sprawiedliwe głosy ludu?

NAPISZ DO AUTORA
ADRES E-MAIL

Andrzej Krzyżański - autor blogu

Andrzej Krzyżański
miasto Konin